Restaurace Letná – Kladno

A mám další tip na restauraci v Kladně. Leží kousek mimo centrum města, ale hovoří se o ní jako o možná nejlepší. Mě naprosto nadchl jídelní lístek a informace o tom, že na velké terase se nalézá i dětské hřiště. Tak jsme všichni tři vyrazili z naší chatičky. Zahrádka s vlastním barem je opravdu velká, ale i přesto si musíte, přes týden v obědovém čase, místo raději rezervovat.

V Restauraci Letná mají sice bohatý a cenově velice příznivý obědové menu, my jsme si přesto vybrali ze stálého jídelního lístku, který nás velice zajímal. Má smetanová polévka s lesními houby a bramborovou slámou byla skvělá a opravdu smetanová. Přikusovala jsem domácí rozmarýnový chléb s rozmarýnovým olivovým olejem a musím říct, že už jsem pak neměla skoro hlad. Vývar s játrovými knedlíčky mého muže byl také dobrý. Poté si vybral filátko z pstruha s čočkovým salátem. Servírka ho upozornila na to, že zrovna přišel čerstvý candát, jestli by raději nechtěl jeho. Snad to byla pravda a nechtěli se candáta jen zbavit 😀 . Každopádně chutnal čerstvě. Můj salát s kachními prsy, wakame řasy, sezamem, enoki a kustovnicí, neboli Goji byl dobrý. Vytkla bych jen to, že kustovnici, neboli Goji, měli naložit například do dresinku. Jen tak syrová je tvrdá a lepí se na zuby. Na závěr jsem prostě musela ochutnat domácí zmrzlinu. Rakytníková i marakujová byli úžasné a chutnali i mému úžasňátku.  Škoda jen, že jsme neměli místo ochutnat další příchutě, například bílou čokoládu. Abych nezapomněla, nezalekněte se limonády ze smrkového jehličí, je fenomenální a naprosto osvěžující.

Když jsem Vám chtěla vše vyfotit, udivilo mě, že restaurace byla zavřená. Funkční byla jen zahrádka. Díky vlastnímu baru a záchodům venku jsme si toho ani nevšimli. Bohužel je hřiště „za rohem“ a ze stolu na něj není moc vidět, ale malý skoro celou návštěvu stejně prospal a pak se hodila dětská židlička.

Dobrou chuť..