Recepty z farmářského trhu

Sbírám kuchařky. Mám jich tak moc, že mi letos můj muž musel přidat čtyři nové police. No a onehdy jsem byla s kamarádkou v knihkupectví, já pokukovala jak jinak než po jedné kuchařce. Kamarádka přišla a řekla ať si jí koupím a pak jí řeknu jaká je. V tom mě přišel nápad, že bych mohla psát recenze i na kuchařky a tak je tu má první..

Vlastně jsou to dvě, protože kuchařka má dva díly jaro/léto a podzim/zima, jmenuji se Recepty z farmářského trhu autorky Hany Michopulu, první šéfredaktorky časopisu Apetit a v současnosti majitelky skvělého bistra zaměřeného na chlebíčky v Dlouhé ulici – Sisters. Kuchařky my jsou velice blízké, protože chtějí poukázat na výhody vaření podle sezóny a místa. Recepty, v obou kuchařkách, jsou netradičně řazeny podle hlavní zeleniny nebo ovoce. Tento způsob je moc fajn, když zrovna jdete po farmářském trhu, uvidíte například krásné lilky a dostanete na ně chuť, nakoupíte je a doma si nalistujete kapitolu lilky. Myslím, že takto to autorka myslela. Jenže pak musíte zase ven a dokoupit zbytek 😀 . Já jsem to pro Vás udělala hned dvakrát. Z každé knihy jsem si vybrala jeden recept a ten zkusila.

Švestkové muffiny s makovými semínky z prvního dílu podzim/zima mě nadchli. Recept je jasně srozumitelný a snadný. Snížila jsem trochu gramáž cukru a přidala zbytek ostružin ze samozběru. Jednoduchá korma z lilků z druhého dílu, byla sice vážně jednoduchá, ale moc mě nenadchla. Přišla mi mdlá a musela jsem si jí dokořenit. Měla jsem z toho trochu špatný pocit a tak jsem si pár dní na to objednala k večeři kuřecí kormu z mé oblíbené Indické restaurace. Byť je to pro Indickou kuchyni netypicky nepikantní pokrm, kořeněná byla a moc mi chutnal, na rozdíl od receptu.

Takže dnešní skóre je 50 na 50. Příště vezmu díl podle sezóny rovnou sebou na trh a vyzkouším další recepty. Všem spolumilovníkům farmářských tržišť knihy doporučuji. Inspirativní rozhodně jsou.

Dobrou chuť..

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *