Las Adelitas

Že všichni jsou už v Mexiku? Pokud Vám jde o jídlo, tak vy nemusíte! Stačí si zajít do jedné ze tří poboček restaurace Las Adelitas. Já preferuji tu v Lucemburské ulici na pražském Žižkově, protože jí mám v podstatě za rohem. Interiéry všech poboček jsou typicky barevný a veselý. V kuchyni najdete jen doopravdické Mexičany, nebo Jihoameričany a i někteří číšníci jednoduše nemluví česky. Jídlo v Las Adelitas je autentické a proto možná trochu jiné než znáte, nebo očekáváte. A nejen jídlo. Z období před těhotenstvím si matně pamatuji na skvělé Margarity. Teď si naprosto ujíždím na mexických nealkách. Nemohu se rozhodnout,  jestli je lepší ibiškový ledový čaj nebo tamarindová limonáda. .

My jsme si naposledy zašli i s kočárkem do Las Adelitas na oběd.  Mají vždy zajímavý obědový menu skládajících se ze dvou jídel denních a jednoho speciálního na celý týden. Rozhodně doporučuji jejich vlajkovou polévku Sopa Azteca. K obědu si jí můžete objednat v menší a levnější variantě a za mě je dokonalá. Lehce pikantní kuřecí vývar s rajčaty, osmažené tortily, goudu a avokádo. Jako hlavní jídlo jsme ochutnali jednou měkké tortily s kuřecím masem, restovaný se zelenou omáčkou a jednou křupavé tortily s mletým vepřovým a hovězím masem, zeleninou, mandlemi a lehce pálivou červenou omáčkou. K většině jídlům podávají rýži a fazolovou pastu. Porce nejsou moc velké, tu polévku předem to rozhodně chce, ale za to chutnají autenticky, čerstvě a zajímavě. Když jsem sem chodívala na večeři, ještě před prckem, mé oblíbená jídla byli zapečené nachos s hovězím masem, nejlepší minimálně ve městě! Skvělým jídlem je také ceviche. Je to pokrm ze syrové ryby, která se naložením v limetové šťávě vlastně „uvaří“.

„Baby friendly“  podnik to zrovna není, ale každopádně Vám zvedne náladu a dodá trochu letní energie i v tomto pošmourném počasí.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *