Black Dog

Po výletu do Koněpruských jeskyň jsme kolem oběda projížděli Berounem a samozřejmě, že jsme mlsně vyhlíželi nějakou restauraci. Jeli jsme kolem italské, na kterou můj muž ovšem neměl chuť a když jsem po chvilce zvolala: „Miláčku, támhle je nějaký Bar&Grill. Tam určitě budou mít burgry!“ zajásal a hned jsme zaparkovali. Black Dog je velká restaurace s tmavým interiérem, dlouhým barem a příjemnou terasou, na kterou jsme usedli. Hned takto na začátku bych ráda pozvedla to, že tento podnik je nejvíce „babyfriendly“ co jsem zatím jako novopečená matka poznala. Na toaletách je přebalovací pult, který je plně vybaven vlhčenými ubrousky, krémem, zásypem a plenami. Pleny jen v jedné velikosti a samozřejmě si my maminky nosíme to co používáme, ale rozhodně se mi to líbí minimálně jako hezké gesto. Nejen že mají několik dětských židliček, ale i spousta podsedáků pro větší děti, aby i ty mohly pohodlně sedět s dospělými a na cestě na terasu míjíte skříň se spousty hračkami, omalovánky, pastelky a nad ní obrázky od natčených dětských hostů.

Jídelní lístek je klasicky Americký a velice lákavý. Dlouho jsme si ho pročítali a nemohli se rozhodnout, mezi burgry v dvou velikostech, Tex-Mex kuchyní, nebo takzvaným barbecue, neboli masem na grilu. K rozhodnutí nám pomohl vzájemný slib, že se sem ještě vrátíme a objednali si dva burgry. Můj malý „Opilý manžel burger“ (hovězí, slanina, omáčka z pivního sýra, karamelizovaná cibule, salát, rajče, červená cibule, bylinková majonéza a kečup) byl super. Nelze všechny ingredience přesně rozpoznat a omáčka z pivního sýra bohužel trochu zanikla, ale jinak mi moc chutnal. Objednala jsem si k němu colesalaw, Americký zelný salát a byl rozhodně dobrý. Manžel si vybral velký „American dream burger“ (hovězí, slanina, sýr cheddar, salát, rajče, červená cibule, nakládané okurky a Sriracha dressing). I zde byl dressing, v tomto případě inzerovaný thajský pálivý, poněkud zanikl. Jinak to byla klasika a oba jsme se shodli, že chutnal dobře, ale můj byl lepší. Jako přílohu si moje drahá polovička objednala hranolky s bylinkovou majonézou. Byli silné, se šlupkou a křupavé. V kombinaci  s majonézou byli vážně skvělé. Neřekla bych, že byli domácí, ale to vůbec nevadilo. Neochutnala jsem ani jednu z pěti domácích limonád, zato úžasný domácí Yerba Maté ledový čaj, který mohu jen doporučit.

Tento „baby friendly“ podnik má u mě palec nahoru a už se těším, až zase zavítám do Berouna a do restaurace Black Dog. Mají pobočku i v Praze, někdy se snad podívám i tam. Každopádně bych jejich moto podepsala vlastní krví: „Life is too short to eat bad food“!

Dobrou chuť..Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *