Bistro Balbín

Dnes Vám chci povyprávět o mém nově oblíbeném bistru v Balbínově ulici. Nachází se v ideální kočárkové vzdálenosti od mého domova. Podnik mě zajímal již delší dobu, k návštěvě mě nakonec přesvědčilo, že se na začátku léta objevila zahrádka, vedle které se krásně parkuje kočárek. Důvod proč jsem se o toto bistro zajímala byl, že na křídových tabulí inzerují jeden z mých oblíbených Alsaských pokrmů, takzvaný Flammkuchen. Jedná se o placku z jednoduchého těsta z vody a mouky na kterém se klasicky nachází Crème Fraîche, nebo zakysaná smetana,  kvalitní slanina a cibule.

Tady, v Bistru Balbín, mají na výběr několik variant tohoto pokrmu na stálém jídelním lístku a ještě další na speciálním a i na denním menu. Všechny jsou servírovány na velkém dřevěném prkénku a mají klasický základ ze smetany. Při první návštěvě jsme s manželem neměli ani moc hladu ani moc času a tak jsme si rozdělili jeden klasický Flammkuchen který nám velice chutnal a tomatovou polévku z obědového menu, která byla lehce nakyslá, což já osobně miluji. Podruhé jsem chtěla ochutnat jinou variantu a objednala si Flammkuchen s žampiony, cibulí a parmezánem. Tento Italský jinak výrazný sýr bohužel vůbec cítit nebyl, myslím, že ho bylo použito prostě málo. V Bistru mají ovšem i saláty, těstoviny a další jídla. Například zapečený lilek s mozzarellou a tomatovou omáčkou, je velice chutný vegetariánský pokrm. Škoda jen, že porce je opravdu malinká. I domácí okurková a jahodová limonáda stojí rozhodně za zmínku, obzvláště okurková mě v Balbínově provedený úžasně osvěžila. Jako dezert jsem si v parném dnu objednala domácí malinovo-broskový sorbet. Chuťově byl dobrý avšak velice tvrdý. Nejsem si jistá zda-li použili k výrobě šlehané bílky a podle tvaru kuliček předpokládám, že si sorbet už „předkuličkovali“. S kamarádkami jsme si chtěli zajít na oběd a protože jsme zrovna byli s kočárkem na procházce v Riegrových sadech zašli jsme si na Flammkuchen. Objednali jsme si tři varianty, s kozím sýrem, klobáskou a rukolou, další byl s modrým sýrem, sušenou šunkou a olivami a třetí s parmezánem, rajčaty a špenátem. Všechny tři jsme si položili doprostřed stolu a ochutnávali. Myslím si, že to je ideální způsob návštěvy tohoto příjemného bistra. Mě osobně nejvíc chutnal ten s modrým sýrem, ale chutě jsou prostě různé. Pokud ovšem s touto lahůdkou nemáte zkušenosti doporučuji ochutnat ten úplně základní, typický Alsaský, protože ten je prostě nejchutnější.

Bohužel jsem zatím neměla možnost ochutnat některý z lákavých dortů z vitríny, ale věřím, že budou velice dobré. Rozhodně zde nebudete nuceni objednat si jídlo, prostor můžete s klidnou hlavu využít i jako klasickou kavárničku, třeba s notebookem. WiFi zdarma je zde samozřejmostí. Milé spolumaminky, bohužel do kategorie „Baby friendly“ nezapadá. Ale pokud máte ještě tak malého prcka jako já, sednete si venku a přebalit dovedete i v kočárku, můžete si vychutnat nejen skvělý Flammkuchen.

Možná se Vám může zdát, že jsem zde uvedla přece jen dost kritiky, ale nenechte se zmást, vážně to tu mám velice ráda. Bistro Balbín splňuje očekávání malého bistra, provedeného s láskou a hlavně s myšlenkou. Drobné chyby se v tomto případě jednoduše odpouštějí.

Dobrou chuť..Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *