Areál Botanika

Máte rádi řízek? Jestli ano, tak toto místo stojí rozhodně za to. Již v jídelním lístku inzerují největší řízek na západ od Prahy a není jen největší. K tomu ovšem až později. Botanika je golfový areál v Horním Bezděkově poblíž Kladna. Součástí areálu je restaurace s hotýlkem. Doporučuji si předem zavolat, aby na Vás zbyl jeden z krásných stolů na zahradě u jezírka. Při uzavřených akcích se nachází na druhé straně restaurace ještě čtyři velké stoly, které bývají často zaplněné. My jsme v Botanice celkem častí hosti, chatu máme jen kousek a hlavně se tu dobře vaří.

Tentokrát jsme tu byli poprvé s naším prckem. S kočárkem nikde problém nebyl a díky tomu, že byl obyčejný den v týdnu, místo jsme si našli s výhledem na zvířátka. Ano v Botanice mají minizoo. Děti se mohou dívat na kozy, koně, husy a úžasné malé prasátko. Pokud je zvířátka přestanou bavit, mohou si zaskákat na obří trampolíně nebo si hrát na dětském hřišti, který je na dohled od stolů na terase. Trampolína je fajn, i já jsem si zaskákala, než nám dorazil na stůl oběd. Objednali jsme si jako obvykle jeden řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem a dále jehněčí kotletky se špenátem a bramborovými knedlíky. Řízek byl jako vždy křupavý, šťavnatý a obrovský. Zakrývá celou bramborovou kaši na talíři. Okurkový salát je servírovaný extra ve skleničce a je příjemným osvěžením. Mé jehněčí kotletky mi vcelku chutnali. Maso bylo jemné a bylo ho nezvykle hodně. Škoda jen že bylo předupraveno, nejspíš způsobem sous vide, tzn. pomalu vařený ve vakuu, a před výdejem jen ohřátý.  Mně by se líbilo, kdyby maso bylo syrové a čerstvě ogrilované. Nicméně špenát s bramborovým knedlíkem byli velice dobré. Pár dní nato jsme byli v Botanice zase a tentokrát jsem si objednala čtvrtku kachny s červeným zelím a domácím bramborovým knedlíkem a musím přiznat, že byla výtečná. Knedlík a Zelí byli až výjimečně dobré. Za zmínku stojí také domácí limonády. Mají velice zajímavý názvy, například vlci v jahodách, nebo raci na stromě. Sice si také můžete objednat klasickou malinovku, ale nebyla by to škoda?

Doporučuji se podívat na webové stránky golfu Botanika, můžete si stáhnout kalendář gastronomických akcí. Každou neděli se zde v sezóně pořádá slavnost na nějaké téma, od středomořských chutí, po grilovačku, nebo asijskou kuchyni. Někdy svou kuchyň prezentuje i některý z pražských šéfkuchařů. Prozradím, že restaurace v areálu golfu Botanika patří pod stejná křídla jako pražská Malostranská Beseda, kvalita je tudíž téměř zaručena.  Areál golfu Botanika potěší hlavně děti a golfisty. V okolí ovšem najdete spoustu zajímavostí, skvělý minigolf, o něm někdy příště a hlavně krásné přírody chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Výlet tímto směrem spojený s největším řízkem směrem na západ od Prahy je tedy rozhodně pro každého.

Dobrou chuť..

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *