Amore moře

Moje máma měla narozeniny a jako obvykle zůstal výběr restaurace na mě. Znám maminčinu oblibu ve středomořské kuchyni a já zase ráda zkouším nové podniky. Dalším kritériem byla vzdálenost asi tak akorát na hezkou procházku s kočárkem. Když jdete z centra do restaurace Amore moře skoro musíte projít parkem Grébovka a rozhodně se můžete zastavit na sklenku vína ve viničním altánu, stejně jako my. Restaurace se nachází v novostavbě a v létě nabízí velkou terasu. Jídelní lístek je fotografický, což většinou neznamená nic dobrého. Tady mi to ovšem nějak nevadilo. Jen mě trochu zarážela jeho obsáhlost a to hlavně u polévek. Přeci sedm stálých polévek je trochu moc a na úkor čerstvosti, ne?

Půjčili jsme si jídelní židličku, pár hraček z dětského koutku a vybírali. Předkrmy jsme si rozdělili. Marinovaný losos v limetkovo-mátové marinádě, domácí pršut a lilkové závitky byli skvělé. Domácí ledový čaj byl osvěžující a přiměřeně sladký. Každý si svůj hlavní chod také velice užil. Vše bylo jednoduché a přímé, tak jak balkánská kuchyně je. Dostala jsem pěknou porci kalamár, můj muž krevety a máma plejskavici. Jen babička trochu vybočovala vídeňským řízkem… Přílohy se servírují zvlášť na malých pánvičkách. Tak jsme si je mohli jednoduše podávat přes stůl na ochutnávku. Na dezert už jsme neměli místa, ale když jsme přeci slavili, tak jsme si museli alespoň rozdělit jedno sladké mátové creme brulée.

Chcete-li si připomenout slunnou dovolenou v chorvatsku, restauraci Amore moře rozhodně doporučuji a to i všem co si sebou vezou čtyři kola. Mimochodem přebalovací pult se vším všudy tu také najdete.